מתחם ב.ס.ר מצדה 9 בני ברק

תוספת בניה קלה

כל מה שצריך לדעת על תוספת בניה קלה

בעלי בתים ונכסי נדל"ן אחרים, מעוניינים מעת לעת להגדיל או להרחיב את הנכס שלהם. זאת, באמצעות תוספת בנייה, שאמורה להתבצע אחרי מחשבה ותכנון. בשורות להלן נרחיב את היריעה בנושא תוספת בניה קלה ונביא את כל המידע הנדרש למי שמעוניין לבצע הרחבה של הנכס שלו. מתי ואילו מצבים אפשר לבצע תוספת בנייה בנכס? מה התהליך הנדרש לשם ביצוע התוספת? מהי תוספת בניה קלה ומה בינה לבין תוספת למבנה בשיטה הקונבנציונלית? מהן העלויות של תוספת בניה קלה? אם אתם מתכננים תוספת בנייה לבית או למבנה של העסק – זה בהחלט המקום הנכון עבורכם.

השאירו פרטים עכשיו

מתי ניתן לבצע תוספת בניה קלה?

תוספת בנייה בנכס נדל"ן – בית, דירת מגורים או נכס מסחרי, ניתנת לביצוע בהתקיים כמה תנאים:

 

  • תכנון ראוי: חשוב שהתוספת, בין אם תוספת בניה קלה או כל תוספת בנייה אחרת, תתוכנן בצורה ראויה, על ידי בעל מקצוע. הדבר נכון תמיד, ונכון שבעתיים אם מדובר בתוספת שאמורה לשמש למגורים.

 

  • אישורים מהמועצה המקומית או העירייה: כל תוספת למבנה חייבת לקבל את האישור של הרשות המקומית לביצוע. זאת, בעיקר אם הכוונה של בעלי הנכס היא לתוספת קבועה, שתגדיל את השטח המנוצל של הנכס. עם זאת, חשוב לציין כי בנייה של מחסן בחצר, תוספת גגון למבנה וכיוצא באלה, לא תמיד מחייבים אישורים.

 

  • ביצוע מקצועי: חשוב שבניית התוספת תתבצע בצורה מקצועית. זאת, במטרה למנוע סיכון של מי שמשתמשים באזור שנוסף למבנה. תוספת בניה קלה איננה יוצאת מהכלל, ומחייבת גם היא בנייה מקצועית.

 

  • הסכמת השכנים: בבית משותף, התוספת מחייבת גם את ההסכמה של השכנים. זאת, בעיקר אם היא עלולה לשנות את המראה של הנכס.

מה התהליך הנדרש להקמת תוספת בניה קלה

כבר הושכרה לעיל העובדה שכל תוספת בניה קלה או תוספת אחרת לנכס, מחייבת את בעלי הנכס לקבל אישור לתוספת מהרשות המקומית.

  • תכנון: התוספת למבנה חייבת להיות מתוכננת. התכנון הוא חשוב, אם הכוונה היא לתוספת קבועה, ואם יש לה השפעה על גודל הנכס.

 

  • קבלת אישורים: כל תוספת קבועה לנכס, כולל גם תוספת בניה קלה אשר מגדילה את השטח שלו, מחייבת קבלת אישור מהרשויות. אם מדובר בווילה, ואם השטח שעליו הא בנויה שייך לרשות מקרקעי ישראל, יש סבירות גבוהה שיידרש גם אישור של רמ"י לתוספת הבנייה. בנסיבות מסוימות, תידרש גם תוספת תשלום, אם החלקה שעליה בנוי הנכס איננה מהוונת.

 

  • ביצוע: תוספת בניה קלה אט אחרת, בעיקר אם היא משמשת למגורים, חייבת להיות מבוצעת על ידי אנשי מקצוע, בפיקוח מהנדס. הדבר נכון בעיקר אם לצורך בניית התוספת מתבצעים שינויים בנכס עצמו כולל שבירת קירות או שינויים אחרים במבנה החללים הפנימיים בנכס.
תוספת בניה קלה

תוספת בניה קלה או בנייה בשיטה הקונבנציונלית

אחת הסוגיות שכל בעל הנכס המעוניין לבצע בו תוספת בנייה צריך לשקול, היא סוג התוספת. האם לבנות תוספת בניה קלה או שמא לבנות את התוספת בשיטות המקובלות?

בשורות להלן נסקור בקצרה את היתרונות של תוספת בניה קלה:

 

  • מהירות: בדרך כלל, תוספת בניה קלה מתבצעת באמצעות הרכבה של חלקים בנויים מראש, בדיוק כמו שהילדים של פעם היו מרכיבים מבנה מלגו. הקירות והעמודים של התוספת מגיעים לאתר הבנייה כשהם בנויים למעשה. זאת, כמובן, בהתאם לתוכניות שנכתבו מראש. לעובדים בשטח לא נותר אלא להתאים את החלקים ולהשלים את החיבור ביניהם.

 

  • שמירה על הסביבה: בנייה באמצעות פנלים מבודדים ובנייה קלה בכלל, מסייעת בשמירה על הסביבה. היא הרבה פחות מזהמת בעצמה, ויוצרת הרבה פחות זבל ושאריות שיש צורך לפנות. שוחרי איכות הסביבה מעדיפים תמיד תוספת בניה קלה על פני כל דרך אחרת לבנות.

 

  • מחיר: בחלק ניכר מהמקרים, העלות של תוספת בניה קלה היא נמוכה מזאת של תוספת בנייה בשיטות הקונבנציונליות, קרי בנייה באמצעות בלוקים. ההבדלים יכולים להגיע לכדי אלפי ₪ למטר, כך שתוספת בנייה גם של 10 מ"ר בלבד, עשויה לחסוך כמה עשרות אלפי שקלים. ככל שהתוספת גדולה יותר, גם החיסכון הפוטנציאלי הוא משמעותי יותר.

 

כל תוספת בנייה, כולל תוספת בניה קלה, צריכה להתבצע בשום שכל, ובתכנון נכון. אחרת, הרשות המקומית עלולה להורות על פירוק התוספת, מה שיגרום למפח נפש והפסדים כספיים ניכרים.

השאירו פרטים עכשיו

שאלות נפוצות על תוספת בניה קלה

תוספת בניה קלה יכולה להתאים הן לבניית בתים פרטיים והן לבניית מבנים תעשייתיים. לעוד פרטים כנסו לאתר >>

כל מה שצריך לדעת על תוספת בניה קלה עכשיו כאן באתר >>

מאמרים באתר>>